کاشت مو در تبریز سؤالات رایج | مرکز مشاوره کاشت مو در تبریز

سؤالات رایج

۱- آيا مصرف قرص فيناسترايد باعث عقيمي در مردان ميشود؟کاشت مو در تبریز

کاشت مو در تبریز: قرص فيناسترايد از حدود سال ۱۹۹۶ تا كنون در دنيا درحال مصرف است و هيچ گونه گزارشي مبني بر عقيم شدن افراد مصرف كننده وجود ندارد .
اصولا اين دارو به هيچ وجه سبب عقيم شدن نميشود و فقط ممكن است سبب كاهش موقت ميل جنسي شود كه پس از مدتي بهبود مي يابد.

۲- چند روز پس از عمل در صورتی که خونریزی نداشته باشد میشود اسپیرین خورد وسیگار کشید؟

کاشت مو در تبریز: در مورد اسپرين بايد از ۷ تا ۱۰ روز قبل از عمل اسپرين قطع شده و بهتر است تا ۴ روز بعد از عمل نيز خورده نشود اما چنانچه فردي مجبور باشد ميتواند بعد از عمل شروع به خوردن نمايد . در مورد سيگار هم بهتر است چند هفته قبل از عمل كشيده نشود و به خاطر افزايش خون رساني توصيه به نكشيدن سيگار تا ۴ ماه بعد از عمل ميشود .

۳- آیا اگر فردی كاشت مو انجام دهد موهاي كاشته شده دوباره ریزش خواهدکرد؟

کاشت مو در تبریز: چنانچه مو از قسمت درست برداشت شود و روش كار هم علمي و صحيح باشد و موها در محيط مناسب نگهداري شوند امكان ريزش وجود ندارد.

۴- ايا مصرف قرص فيناسترايد سبب ژينكو ماستي ( بزرگي سينه ) در مردان ميشود؟

کاشت مو در تبریز: بله مصرف فيناسترايد ميتواندد سبب بزرگي سينه در مردان شود و كاهش دوز ان عوارض ان را كم نميكند.

۵- برای کاشت مو از زمان عمل تا زمانی که به نتیجه نهایی برسم حدودا چقدر طول میکشه؟

کاشت مو در تبریز: نتيجه كامل و نهايي كاشت مو حداكثر بعد از يكسال تا يكسال و سه ماه بعد از كاشت ظاهر ميشود.ولی فرم جاافتاده مو از ماه نهم مشخص میشه.

۶- هزینه کاشت مو و زمان انجام عمل تقریبا جقدر است؟

کاشت مو در تبریز: هزينه كاشت مو بر اساس روش كاشت و تعداد تار موي مورد نياز ميباشد . از نظر زمان بسته به تکنیک کاشت و مساحت تحت کاشت از ۶ الی ۲۴ ساعت طول ميكشد .

۷- تبلیغات حول کاشت ۱۶۰۰۰ تار مو در یک جلسه واقعیت دارد؟

کاشت مو در تبریز: در صورت کاشت ترکیبی (FIT+FUT)  و به شرطی که فرد بانک موی بسیار پری داشته باشه امکان پذیره اما از انجایی که فردی با همچین مشخصاتی اصولا نیازی به کاشت نداره و یا به احتمال زیاد سطح بسیار کوچکی از موی سر ریخته که لزومی به برداشت این مقدار تار مو وجود نداره ، بنابراین این ادعا دور از واقع می باشد.

۸- آيا پس از پيوند مو استفاده از داروهايي مانند فيناسترايد ضروري است؟

کاشت مو در تبریز: موهای کاشته شده بدون مصرف هرگونه دارو نیز رشد میکنند و فیناستراید به عنوان کاتالیزور عمل می کند و سرعت رشد و کیفیت موها را افزایش میدهد.

۹- ایا باید ریزش مو کاملا قطع شده باشد که عمل کاشت و پیوند مو انجام شود ؟ایا محدوده سنی برای کاشت وجود دارد ؟

کاشت مو در تبریز: خير لازم به ريزش كامل موها براي انجام عمل كاشت مو نيست و محدوده سني نيز ندارد اما بهتر است كاشت مو بعد از ۲۱ تا ۲۲ سال انجام شود.

۱۰- ایا امکان استفاده از موهای سایر نواحی بدن ( دستها پاها و سینه) در پیوند مو وجود دارد ؟

کاشت مو در تبریز: استفاده از موهاي بدن به چند دليل در حال حاضر چندان مورد استفاده قرار نميگيرد كه مهمترين انها عبارتند از: نا مشخص بودن دوام موهاي بدن ،عدم هماهمگي جنس و ميزان رشد موها ي بدن با موهاي سر ، محدوديت تعداد موهاي بدن براي استفاده در سر و باقي ماندن جوشگاه ناشي از برداشت مو از بدن.

۱۱- پس از کاشت مو -موها طی چه مدت میریزد؟

کاشت مو در تبریز: معمولا پس از انجام كاشت مو در حدود چند هفته بعد اكثريت ساقه ي موهاي كاشته شده ميريزد ولي با گذشت حدود ۳_۴ ماه مجددا رشد مينمايد . انجام كاشت مو در مورد موهاي موجود مانند شمشير دو لبه تاثير ميكند يعني هم ميتواند سبب تقويت موهاي موجود و هم ميتواند سبب افزايش ريزش انها شود . ولي با مصرف فيناسترايد ميتوان از ريزش ناشي از كاشت مو جلوگيري كرد.

۱۲- آيا ميتوان در ناحيه كم موي سر ،با كاشت تراكم ان را زياد كرد؟

کاشت مو در تبریز: اصولا يكي از كاربردهاي اصلي كاشت موي طبيعي افزايش پرپشتي و تراكم موها در نواحي دچار ريزش است . در واقع كاشت مو يا پيوند مو فقط براي افراد كاملا طاس كاربرد ندارد بلكه در بسياري از موارد براي پرپشت كردن موها استفاده ميشود.

۱۳- بهترين زمان كاشت مو در كدام فصل از سال مي باشد؟

کاشت مو در تبریز: كاشت مو را ميتوان در همه فصول انجام داد و از اين لحاظ برتري وجود ندارد نكته مهم مراقبتهاي لازم در چند روز پس از كاشت مو است مانند استراحت كردن در دو روز اول، انجام شستوشوي مرتب و روزانه سر، پرهيز از انجام فعاليتهاي شديد فيزيكي در يك هفته پس از انجام كاشت مو.

۱۴- چه مدت طول میکشد که پس از کاشت مو وضعیت پوست سر عادی شود و آیا برای کاشت مو حتما موها بایستی کوتاه شود؟

کاشت مو در تبریز: حدود ۷ تا ۱۰ روز طول میکشد تا وضعیت پوست سر پس از کاشت مو کاملا به حالت عادی باز گردد . البته بهتر است برای کاشت مو در لابلای موها ، کوتاهی مو صورت بگیرد ولی بدون کوتاه کردن موها نیز کاشت مو قابل انجام است.

۱۵- آیاپیوند مو بین دو نفر امکان پذیر است؟

کاشت مو در تبریز: به دلیل اختلافات ژنتیکی بین افراد مختلف امکان انجام پیوند مو بین ۲ نفر وجود ندارد (مگر دو قلوهای همسان)

۱۶- آیا برای کاشت مو حتما باید سر تراشیده شود؟

کاشت مو در تبریز: هر چه موها كوتاهتر باشد سرعت و كيفيت كاشت مو بهتر مي شود ولي مي توان بدون تراشيدن سر نيز كاشت مو را انجام داد.

۱۷- ایا کاشت مو دردناک است ؟

کاشت مو در تبریز: خیر، با توجه به اینکه پیوند مو با روش بی حسی موضعی انجام می شود شخص هیچ نوع دردی را بابت کاشت مو متحمل نمی شود.

۱۸- بعد از کاشت مو معمولا به چند روز استراحت یا مرخصی  نیاز می باشد ؟

 کاشت مو در تبریز: روز بعد از کاشت پانسمان سر باز مي شود و شخص می تواند با رعایت یک سری توصیه های کارشناسان کلینیک به فعالیت روزانه خود ادامه بدهد.

۱۹- منظور از گرافت چیست ؟

کاشت مو در تبریز:  واحد شمارش مو ي سر، گرافت ( GRAFT ) مي باشد .هر گرافت ازچند تار مو تشکيل شده است كه از ريشه به هم چسبيده اند. در جریان کاشت مو طبیعی موها بصورت واحدهای فولیکولی(میکروگرافت)از پشت سر برداشته شده و کاشته می شوند و لذا طبیعی ترین نتیجه پیوند مو بوجود می آید.

۲۰- در صورتي که بخواهيم از خارج کشور به منظور جراحي پيوند مو به ايران بياييم حداقل چه مدت در ايران باشيم کافي است و چه اقداماتي بايد انجام دهيم؟

کاشت مو در تبریز: براي اين كه مدت اقامت بيماران در تبریز طولاني نشود پس از آماده شدن جواب آزمايش هاي زير جهت رزرو وقت مشاوره و تعيين وقت عمل حتما با مطب تماس تلفني بگيريد و هماهنگي هاي لازم را انجام دهيد. اصولا سه روز اقامت می تواند کافی باشد.

آزمايش هاي مورد نياز :

CBC ، BUN ، CR ، FBS  ،BT ، PT ، PTT ، HIV- Ab ، HCV-Ab ، HBsAg