کاشت مو در تبریز تکنیک کاشت مو FUT | مرکز مشاوره کاشت مو در تبریز

تکنیک کاشت مو FUT

کاشت مو در تبریز

تکنیک (FUT(Follicular Unit Transplant  اولین بار در سال ۱۹۵۵ توسط دکتر برنشتاین ابداع و معرفی شد و اینک در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

طی این تکنیک نواری به طول تقریبی ۱۰سانتی متر و عرض ۱٫۵-۱ سانتی متر از پشت سر بیمار (جایی ازسر که هیچگاه نمی ریزد) برداشته شده و در زیر میکروسکوپ به واحد های کوچک که گرافت نامیده می شوند تقسیم می شوند.سپس این گرافت ها که می تواند حاوی ۴-۱ تار مو باشد در نواحی مورد نظر کاشت می شوند. تفاوت چندانی بین دو تکنیک FIT  و FUT به لحاظ نتیجه وجود ندارد هرچند گرافت های برش داده شده در تکنیک FUT  از سلامت نسبی بیشتری برخوردارند.

به عنوان یک بحث علمی موهای سر در واحدهای کوچکی با عنوان فولیکول دسته بندی شده اند و هر فولیکول می تواند واجد ۶-۱ تار مو باشد. فردی که دارای ژن عامل ریزش مو می باشد. پس از رسیدن به سن بلوغ تحت تاثیر هورمونهای جنسی (اندروژن) تغییراتی در اندازه، قطر و تعداد موهای هر فولیکول ایجاد شده و نهایتا موهای کرکی با تعداد کم جایگزین موهای اصلی (ترمینال) فرد می گردد و اصطلاحا فرد دچار طاسی می شود.

روش انجام کار در تکنیک FUT  :کاشت مو در تبریز

در كاشت مو در تبریز پس از براورد اولیه از تعداد گرافت های لازم جهت پوشش منطقه تحت کاشت مو، ابعاد نوار برداشتی مشخص و علامتگزاری می شود سپس ناحیه مورد نظر توسط پزشک متخصص تیم کاشت جراحی و یکپارچه برداشته می شود. سپس منطقه برداشت شده در دو لایه داخلی و خارجی بخیه زده می شود تا حداقل اسکار (جای بخیه) ایجاد شود. این بخیه ۱۲ روز قابل برداشتن است.

نوار برداشت شده زیر میکروسکوپ توسط ابزارهای مخصوص به واحدهای قابل کاشت (گرافت) تقسیم شده و بعد از ایجاد کانال در محل طاسی کاشت می شود.

مزایای کاشت FUT در كاشت مو در تبریز  :

  • نیازی به کوتاه کردن موی سر تا حد کاشت FIT  نمی باشد و گاها بدون نیاز به کوتاه کردن نیز قابل انجام است.
  • مدت رمان لازم جهت انجام کاشت بسیار کمتر از متد FIT و گاها طی ۱۰-۶ ساعت قابل انجام است.
  • سایر قسمتهای پشت سر اسیب ندیده و توسط FIT قابل برداشت می شود. (FIT+FUT=MIX)
  • از یک منطقه کوچک حجم زیادی از مو قابل برداشتن است.
  • تعداد پرتی گرفتهای کاشت شده در FUT تقریبا کمتر از دیگر روشهاست